Повече от 213 000 души в окупираната от Русия част на украинската Запорожка област останаха без ток след атака на украинските въоръжени сили, съобщиха окупационните „власти“, инсталирани от Кремъл.
След като още в нощта на 8-ми срещу 9-ти януари, украински ракети и дронове извадиха де факто от строя Белгородската ТЕЦ и ТЕЦ "Луч", чак сега губернаторът на Белгородска област Вячеслав Гладков съобщи в официалния си канал в Телеграм, че "утре" (16 януари) щял да оповести списък с места, където хора, които нямат ток и парно, могат да отидат "да се стоплят, да изпият чаша горещ чай" и да заредят телефоните и мобилните си устройства.
"Снощи, в отговор на терористичната атака на киевския режим срещу резиденцията на президента на Руската федерация в Новгородска област, която се случи в нощта на 29 декември 2025 г., руските въоръжени сили нанесоха масиран удар с високоточни оръжия с голям обсег от сухопътни и морски бази, включително мобилната наземна ракетна система със среден обсег "Орешник", както и удари с безпилотни летателни апарати, по критично важни цели на територията на Украйна.
Русия предприе тежка атака срещу Киев с дронове. В столицата се чуват експлозии, възникнали са и пожари. Според началника на Киевската градска служба за държавна отбрана Тимур Ткаченко, в резултат на нападението е повреден необитаем частен дом в Днепровски район.
Над 15 000 души остават без ток в Краснодарския край. Общо 5 общини в региона са без електричество. Регионалният офис на руското министерство на извънредните ситуации (МНС) съобщи в Телеграм, че прекъсванията са причинени от "неблагоприятни метеорологични условия", започнали на 31 декември, 2025 година.
Районът на Домодедово, където се намира едно от най-големите руски летища, е без ток. Няколко часа преди посрещането на новата година, в Московска област електричеството е кът - а администрацията на градския район "Домодедово" потвърди за случилото се в канала си в Телеграм.
Говорителката на руското външно министерство Мария Захарова се опита да уплаши руснаците, живеещи в Европа, с тъмнина заради отказа на ЕС да внася газ от страната ѝ.
Поредна нощ и пореден дъжд от дронове в Русия – в различни канали в Телеграм се появиха видеокадри, които показват атаки в Новгород и Москва, а руският военнопропаганден телеграм канал "Два майора" описа ситуацията като "масирана атака".
Украйна продължава да разширява кампанията си за удари по важни енергийни обекти в Русия – тази нощ е поредната, в която има данни за множество атаки, както на руска територия, така и срещу цели в окупираните от руснаците украински земи.
През нощта на 21 срещу 22 ноември руската противовъздушна отбрана е свалила 69 дрона над страната и над окупирания Крим - 16 безпилотни летателни апарата над Ростовска област, по 15 над Самарска и Саратовска област, 13 над Крим, по 3 над Волгоградска и Курска област, 2 над Воронежка област, по 1 над Белгородска и Брянска област.
В самопровъзгласилата се Донецка народна република въведоха режим на извънредно положение. Това става ясно от указ на назначения за управляващ на ДНР Денис Пушилин.
Аварийните ситуации и авариите в руската електропреносна мрежа стават все по-чести. Дотук през 2025 година официално са регистрирани над 4000 аварии, но само 1 от 10 се дължи на украински въздушни атаки.
"Снощи, в отговор на терористичната атака на киевския режим срещу резиденцията на президента на Руската федерация в Новгородска област, която се случи в нощта на 29 декември 2025 г., руските въоръжени сили нанесоха масиран удар с високоточни оръжия с голям обсег от сухопътни и морски бази, включително мобилната наземна ракетна система със среден обсег "Орешник", както и удари с безпилотни летателни апарати, по критично важни цели на територията на Украйна.
Украйна продължава да разширява кампанията си за удари по важни енергийни обекти в Русия – тази нощ е поредната, в която има данни за множество атаки, както на руска територия, така и срещу цели в окупираните от руснаците украински земи.
Русия предприе тежка атака срещу Киев с дронове. В столицата се чуват експлозии, възникнали са и пожари. Според началника на Киевската градска служба за държавна отбрана Тимур Ткаченко, в резултат на нападението е повреден необитаем частен дом в Днепровски район.
Аварийните ситуации и авариите в руската електропреносна мрежа стават все по-чести. Дотук през 2025 година официално са регистрирани над 4000 аварии, но само 1 от 10 се дължи на украински въздушни атаки.
Повече от 213 000 души в окупираната от Русия част на украинската Запорожка област останаха без ток след атака на украинските въоръжени сили, съобщиха окупационните „власти“, инсталирани от Кремъл.
Говорителката на руското външно министерство Мария Захарова се опита да уплаши руснаците, живеещи в Европа, с тъмнина заради отказа на ЕС да внася газ от страната ѝ.
Районът на Домодедово, където се намира едно от най-големите руски летища, е без ток. Няколко часа преди посрещането на новата година, в Московска област електричеството е кът - а администрацията на градския район "Домодедово" потвърди за случилото се в канала си в Телеграм.
В самопровъзгласилата се Донецка народна република въведоха режим на извънредно положение. Това става ясно от указ на назначения за управляващ на ДНР Денис Пушилин.
Поредна нощ и пореден дъжд от дронове в Русия – в различни канали в Телеграм се появиха видеокадри, които показват атаки в Новгород и Москва, а руският военнопропаганден телеграм канал "Два майора" описа ситуацията като "масирана атака".
През нощта на 21 срещу 22 ноември руската противовъздушна отбрана е свалила 69 дрона над страната и над окупирания Крим - 16 безпилотни летателни апарата над Ростовска област, по 15 над Самарска и Саратовска област, 13 над Крим, по 3 над Волгоградска и Курска област, 2 над Воронежка област, по 1 над Белгородска и Брянска област.
Над 15 000 души остават без ток в Краснодарския край. Общо 5 общини в региона са без електричество. Регионалният офис на руското министерство на извънредните ситуации (МНС) съобщи в Телеграм, че прекъсванията са причинени от "неблагоприятни метеорологични условия", започнали на 31 декември, 2025 година.
След като още в нощта на 8-ми срещу 9-ти януари, украински ракети и дронове извадиха де факто от строя Белгородската ТЕЦ и ТЕЦ "Луч", чак сега губернаторът на Белгородска област Вячеслав Гладков съобщи в официалния си канал в Телеграм, че "утре" (16 януари) щял да оповести списък с места, където хора, които нямат ток и парно, могат да отидат "да се стоплят, да изпият чаша горещ чай" и да заредят телефоните и мобилните си устройства.