Александър Лазаров беше близо до победата, но също отпадна от Sofia Open 2022

918
Снимка: sofiaopen.bg

Александър Лазаров беше много близо да отстрани италианската звезда Лоренцо Музети в мач от втория кръг на Sofia Open, но последва съдбата на отпадналия по-рано Григор Димитров. Българинът отстъпи след оспорвана трисетова битка срещу четвъртия в схемата със 7:6(5), 6:7(8), 2:6.

По този начин Лазаров, който е 334-и в световната ранглиста на АТP, загуби шансове за наградния фонд от 597 900 евро на столичния турнир. Това се случи въпреки успеха на българина в първия сет, когато двамата печелеха подаванията си и се стигна до тайбрек, в който родният тенисист направи минипробив за 4:2 и взе сета със 7:5.

По същия начин вървеше и втората част, като при 4:4 Лазаров имаше два брейкпойнта, но италианецът се измъкна от ситуацията и поведе с 5:4. В следващия гейм Музети на свой ред имаше точка за пробив, но също не успя.

Григор Димитров: Не искам да приема тази загуба вкъщи, но се налага

"Не искам да приема тази загуба вкъщи, но се налага" - това бяха първите думи на Григор Димитров, който отпадна още след първия си мач ...

При 5:5 Лазаров отново имаше две точки за пробив и този път с второто разиграване направи дългоочаквания пробив, след което сервираше за спечелване на мача, но напрежението надделя и Лазаров загуби подаването си и отново се стигна до тайбрек.

Българинът изоставаше с 1:4, но с четири поредни точки обърна за 5:4 и имаше възможност с два свои сервиза да затвори мача, но не успя и италианецът спечели тайбрека с четвъртия си сетбол.

Загубата във втория сет прекърши психически българина и в решителния трети сет той не успя да се противопостави и отстъпи с 2:6.

В първия кръг Алекс надделя над Иржи Лехечка и така записа дебютна победа на ниво основна схема в ATP надпревара.