Битка с времето: Надал все още е под въпрос за Ролан Гарос

14 май 2023, 15:24 часа 2982 прочитания 0 коментара

Носителят на 22 титли от турнири от Големия шлем Рафаел Надал продължава да е под въпрос за тазгодишното издание на Ролан Гарос. Това разкри директорът на надпреварата от сериите „Чалънджър“ в Бордо Жан-Батист Перлан. Както е известно испанският тенисист се възстановява от контузия, която получи по време на Откритото първенство на Австралия.

Още: Голяма тенис легенда обяви, че краят е близо

Още: Донесе му болка, но и радост: Феноменът Алкарас сътвори едно от отиграванията на годината в тениса! (ВИДЕО)

Перлан заяви, че на Надал му е предложен „уайлд кард“ за участие в турнира в Бордо, но той категорично е отказал, тъй като се е фокусирал върху възстановяването си. Той обаче все още не е готов да се завърне на корта, което поставя под въпрос неговото участие на Роланд Гарос.

"Предложих на агента на Надал Карлос Коста “уайлд кард”, но той много любезно ми обясни, че Рафа продължава подготовката си в дома си в Манакор. Той все още не е готов и се състезава с времето, за да успее да се възстанови за Откритото първенство на Франция”, обясни Жан-Батист Перлан.

Тазгодишното издание на Ролан Гарос стартира на 22 май.

Още: В Световния ден на сърцето: успешно завърши първият Национален есенен турнир по тенис на корт, организиран от "Сърце и Мозък"

Още: Роджър Федерер алармира за сериозен проблем в съвременния тенис

Преди дни бившият №1 в света Роджър Федерер заяви, че ще е голям удар по тениса, ако Надал пропусне Ролан Гарос.

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Бойко Димитров
Бойко Димитров Отговорен редактор
Новините днес