Цвети Пиронкова: Мамо, татко, имаме си трофей

10 януари 2014, 12:56 часа • 129974 | прочитания

"Мамо, татко, имаме си трофей", бяха първите думи на първата българска ракета Цветана Пиронкова, след като получи трофея в Сидни.

Още: "Следващия път ще те убия": Оплака се от смъртна заплаха от руснак, но после изтри публикацията

Още: Екзекуторът на Григор Димитров, спасил 3 мачбола в Мадрид: Мислех, че си отивам вкъщи

"Благодаря на спонсорите за подкрепата, както и на всички свързани с организацията на турнира. Благодаря и на физиотерапевтите, без които нямаше да съм тук, особено след тези осем поредни мача", добави с усмивка първата ни ракета."Поздравления за Цветана, ти наистина заслужаваше да спечелиш турнира. Добра работа", обърна се Кербер към шампионката.

"Посвещавам тази титла на един специален за мен човек, който вече не е между живите - на дядо ми Никола. Обичам те! Благодаря ви", завърши със сълзи на очи шампионката на турнира в Сидни.

"Благодаря и на феновете за подкрепата, на семейството ми и на приятеля ми", каза още Цвети, а в този момент от публиката се чуха закачливи дюдюкания. "Е, какво? Tрябваше да го кажа", им отговори с усмивка Пиронкова.

Още: "Тенисът страда без Синер! Джокович е като призрак, от който никой вече не се страхува"

Още: Една точка раздели Григор Димитров от колосален чек - ето сумата, с която Гришо напусна Мадрид

"Поздравления за Цветана, ти наистина заслужаваше да спечелиш турнира. Добра работа", отдаде заслуженото на нашето момиче и противничката ѝ във финала Анжелик Кербер.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес