Григор Димитров оцеля и стигна четвъртфиналите в Торонто

16608
Снимка: Guliver/GettyImages

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на мастърса в Торонто след драматична битка с американеца Франсис Тиафо.

Гледай на живо Григор Димитров и мачовете от турнирите ATP Masters 1000 и ATP 500 само по MAX Sport 1.

Григор беше близо до загубата, но навакса пробив в пасив в третия сет - при това пробив, допуснат на нула, но още в първия гейм, и изоставане от 2:4 точки в решаващия тайбрек, за да стигне до победата. Световният №5 се наложи със 7:6 (1), 3:6, 7:6 (4) след 2 часа и 26 минути игра.

Като цяло играта на българина беше на доста слабо ниво. Впечатление направи, че той беше вял, пропусна много шансове на втори сервис на противника и като цяло от бекхенд беше изключително нестабилен.

Ето къде да гледаме мача на Григор Димитров в Торонто днес

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се завърна на пътя на победите, след като си взе едномесечна почивка след отпадането от ...

Противникът му обаче прояви прибързаност в ключови моменти на срещата - типично за избухливия си нрав. Във втория тайбрек, при пасив от 4:5 Тиафо изпусна нарисувани печеливши удари. В първия случай - от бекхенд по правата след прекалено консервативен форхенд-ъпроуч на Григор, който не се възползва от скъсена удобно топка от мрежата и не отигра смело по диагонала, а "изплю" удара си в центъра на корта и след това по чудо вкара добро стоп воле, когато американецът опита да играе в тялото му, вместо да го размине. При втория случай Тиафо от 5-6 метра от мрежата тръгна да играе бекхенд с отскок и логично заби топката в мрежата, вместо просто да насочи топката, след като Григор безнадеждно беше изостанал в размяната от основната линия.

В следващия кръг - четвъртфинал, Димитров чака победителя от срещата Кевин Андерсън - Иля Ивашка, като най-вероятно нашето момче ще трябва да се справя с финалиста от тазгодишния "Уимбълдън".