Григор Димитров прегази американец на старта на Ролан Гарос

2568

Григор Димитров започна по отличен начин участието си на Откритото първенство на Франция, след като разби американеца Маркос Гирон с 6-1, 6-1, 6-1 в мач от първия кръг на турнира.

Преди година двамата отново се срещнаха в двубой от откриващия кръг на Ролан Гарос, като тогава Димитров дръпна с два сета, но след това бе спрян от контузия в гърба и трябваше да се откаже.

Днес българският тенисист, който записа добри резултати на клей в последните седмици, включително и полуфинал на Мастърса в Монте Карло, доминираше изцяло на Корт 7 и даде едва три гейма на съперника си.

Григор загуби едва 15 точки на собствен сервис в цялата среща, като отрази единствената възможност за пробив, която се откри пред Гирон.

От своя страна Димитров взе подаването на съперника си 7 пъти и завърши с 28 печеливши удара срещу 24 непредизвикани грешки за час и 34 минути игра.

Как се разви срещата на Григор по геймове, кои са потенциалните му следващи съперници и кога е следващият му мач на Ролан Гарос - четете в SPORTLIVE.BG!