Григор Димитров започна новата година с победа в Австралия

1790
Снимка: Getty Images/Gulliver

Най-добрият български тенисист Григор Димитров откри новия сезон с победа с 6:2, 6:3 срещу Стийв Джонсън в първия кръг на турнира Brisbane International.

Българинът показа стабилна и агресивна игра, с която затрудни съперника си и през цялото време контролираше случващото се. Григор започна с ас, гейм на нула и ранен пробив. Той направи ас при първия си начален удар и взе гейма без да загуби точка. След това проби за 3:1 и като цяло контролира събитията на корта.

Григор печели повече мачове с по-малко точки

Григор Димитров е олицетворение на един от парадоксите в модерния тенис, който обаче напълно точно представя същността на спорта и подс...

Последва първият по-оспорван гейм при начален удар на Димитров. Той обаче се справи и затвърди пробива. В първия сет при резултат 5:2 за Григор срещата бе прекъсната заради дъжд, който пречеше на играта.

Вторият сет отново бе под контрола на българина като единствено форхендът на Джонсън успя да се противопостави на Димитров, но въпреки това се справи и записа първа победа за годината.

Пълният развой на срещата вижте в Sportlive.bg.