Григор Димитров завоюва труден успех срещу млад италианец

7371
Снимка: Getty Images/Gulliver

Първата ни ракета Григор Димитров надделя над младия италианец Яник Синер след пълен обрат и победа с 2:1 сета (в отделните части 4:6 6:4 6:4). Така хасковлията се класира за 1/4-финалите на "Мастърса" в Рим.

Двубоят не започна никак добре за българина Той допусна пробив още в първия си сервис гейм, като така и не успя да навакса изоставането.

Вижте как се разви първия сет

Вторият сет също започна зле за българина, който отново беше пробит, но този път се върна в играта с моментален рибрейк и в крайна сметка успя да го спечели.

Ето как се разви

В третия сет българинът първи стигна до пробив, но допусна да бъде върнат. Все пак опитът му помогне да надделее, след като достигна до пробив след 4 пропуснати мачбола и спечели срещата. Синер допусна абсурдна грешка - пропусна смач по отскочила топка на метър от мрежата, като го заби в мрежата.

Григор Димитров гази в Италия, даде само гейм на японец

Най-добрият български тенисист Григор Димитров показа зловеща доминация в мача си втория кръг от "Мастърс" турнира в Рим. Рак...

Подробности по развитието на срещата прочетете в SportLive.bg.

ПРЕДИ ДВУБОЯ

Сблъсъкът е първи от днешната програма на корт "Гранд стенд". Хасковлията се изправя срещу този съперник за първи път в кариерата си. Италианецът е под номер 81 в световната ранглиста.

За да достигне до днешния двубой, българинът надделя над Джанлука Магер (Италия) в първи кръг, а след това разпиля японеца Йошихито Нишиока. При успех днес Григор ще се класира за четвъртфиналите на Мастърса.