Григор измъчи Джокович, но не успя да го преодолее на Мастърс-а в Рим (ВИДЕО)

1705

Григор Димитров приключи участието си на турнира от сериите Мастърс в Рим, след като загуби от Новак Джокович с 6:3, 4:6 и 6:1. Двубоят продължи близо два часа и половина. Родният тенисист започна срещата в недобро темпо, като загуби първия сет, но след това успя да се вземе в ръце и да спечели втората част. В крайна сметка обаче сърбинът демонстрира страхотен тенис в последния сет и затвори мача в своя полза.

Димитров стартира по отличен начин срещата като направи пробив на нула още в първия гейм. В следващия обаче Новак Джокович успя да върне брейка. В третия гейм Гришо отново водеше с 40:0, но пропусна три точки за пробив и позволи на сърбина да вземе подаването си за 2:1. След това пък Джокович записа втори си брейк в срещата. Ноле продължи да диктува събитията на корта и в крайна сметка да затвори първата част с 6:3.

Вторият сет започна с гейм за Димитров при негово подаване. След това българинът стигна до 40:40, но не успя да се възползва и да пробие Джокович. Сърбинът пък проби Гришо в третия гейм и така се стигна до 3:1 за Ноле. Двамата тенисисти си размениха по един гейм, за да се стигне до 4:2. Димитров успя да направи пробив в осмия гейм, за да стане резултата 4:4. След това Григор взе подаването си и поведе. Димитров направи пробив в последния гейм и затвори частта с 6:4.

Третият сет започна с пробив за Джокович, който пък след това успя да вземе подаването си. Григор Димитров не допусна изненада в третия гейм и успя да го спечели, макар и доста трудно. След това Ноле взе своето подаване, преди да пробие Гришо в петия гейм, за да поведе с 4:1. Сърбинът продължи с доброто си представяне и спечели следващия гейм за 5:1, преди да пробие за последно Димитров за 6:1 и край на мача.

Днес пък стана ясно, че Рафаел Надал все още е под въпрос за Ролан Гарос.