Григор падна от Кирьос на "Куйонг Класик"

1768
Снимка: Getty Images/Gulliver

Първата ракета на България Григор Димитров допусна неприятна загуба с 4:6, 2:6 от Ник Кирьос в срещата между двамата от демонстративния турнир "Куйонг Класик" в Мелбърн, предаде БГНЕС.

Хасковлията показа стабилна игра само до средата на първия сет, но след това не бе никак убедителен и съперникът му напълно заслужено стигна до успеха. Това бе едва втора загуба на Димитров от Кирьос в досегашните общо 5 срещи помежду им. Загубата обаче не влиза в статистиката, защото е допусната на демонстративен турнир.

Маша се закача с Гришо, подиграва му се (ВИДЕО)

Григор Димитров и Мария Шарапова се засякоха на демонстративния турнир Kooyong Classic, като любопитен разговор между двамата веднага п...

Първият сет започна напълно равностойно. Всеки от двамата тенисисти печелеше без особени затруднения своето подаване и никой не успяваше да стигне до точка за пробив в първите осем гейма до 4:4. Деветият гейм обаче не се разви никак добре за Григор. Българинът загуби първите три точки при своето подаване и се стигна до 0:40 и три възможности за пробив за Кирьос. Гришо успя да спаси първите две от тях, но след това при 30:40 той не успя да вкара първия си сервис и Кирьос се възползва от това, за да направи първия пробив в мача. След това представителят на домакините спечели набързо и своето подаване и така затвори и сета в своя полза с 6:4.

Вторият сет бе доста по-различен. Още в третия гейм Кирьос стигна до шанс да пробие и веднага се възползва от него.

Григор можеше веднага да върне пробива още в следващия гейм, когато Кирьос допусна изоставане с 0:40. Австралиецът обаче спаси и трите точки за пробив благодарение на изумителния си сервис, последната с ас. След това българинът имаше още два шанса да пробие, но не се възползва и от тях и загуби гейма. Последва нов слаб сервис гейм за Димитров, който не спечели нито една точка и го загуби на нула, а след това и Кирьос взе и своето подаване, за да поведе с 5:1.

Григор Димитров с трудна победа в люто балканско дерби в Австралия (ВИДЕО)

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отново демонстрира добрата си форма в началото на годината и продължи страхотното си пре...

Гришо успя да направи загубата си малко по-почетна, печелейки следващото си подаване, но в крайна сметка австралиецът не допусна да се стигне до обрат и затвори мача в своя полза с 6:2, информира БНР.