Нишикори се оказа непреодолимо препятствие за Григор

9152
Снимка: Getty Images/Gulliver

Григор Димитров не успя да преодолее Кей Нишикори на 1/4-финалите на турнира в Бризбън. Българинът загуби в два сета с 5:7, 5:7 и е аут от турнира. Това бе първото по-тежко за изпитание за българина, но той не успя да се справи, напускайки турнира по-рано и от миналата година, когато отпадна полуфиналите. Нишикори пък ще има за съперник френския тенисист Жереми Шарди в следващата фаза на надпреварата.

Първият сет вървеше изключително равностойно. За съжаление обаче, точно към края, в 11-ия гейм, Григор се пропука. Българинът успя да спаси две поредни точки за пробив и дори си осигури предимство, което обаче бързо пропиля и японецът спечели следващите две точки, а след това последва и печеливш удар, с който Кей осъществи задачата да сервира за сета. В последвалия гейм японецът бе категоричен и затвори сета, в който Григор нямаше точка за пробив.

Основни фаворити отпаднаха в Бризбън, усмихва ли се съдбата на Григор?

Първата ракета на България Григор Димитров получава отлична възможност да атакува първи трофей за новия сезон. Причината се корени в о...

Вторият сет започна добре за българина, който поведе с 3:0 гейма, с пробив във втория гейм. В четвъртия гейм Нишикори спря серията на Григор, а в седмия съумя да върне и пробива, след което го затвърди и изравни - 4:4. Последва дежа вю - в 11-ия гейм Димитров допусна отново да бъде пробит и японецът поведе с 6:5, след което спечели сервис гейма си на нула и затвори мача след един час и 40 минути игра.

След днешния мач Григор остава само с 1 победа в 6 мача срещу Нишикори, която постигна именно в Бризбън преди две години.

Повече подробности вижте в Sportlive.bg.

ПРЕДИ СРЕЩАТА

Стана ясно кога е следващият мач на Григор в Бризбън

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще има трудната задача да отстрани японеца Кей Нишикори, за да стигне до полуфиналите на...

Димитров достигна до мача с японеца в четвъртфиналите на турнира, след като отстрани последователно Йошихито Нишиока и Джон Милман. Българинът и Нишикори досега са играли пет пъти един срещу друг. Японският тенисист е постигнал 4 победи и само една загуба, която обаче се случва именно в Бризбън, когато Димитров триумфира с титлата.

Френският тенисист Жереми Шарди пък си осигури място в полуфиналите на турнира в Бризбейн и именно той ще е съперникът на победителя от двубоя между Димитров и Нишикори.