Пиронкова изяде геврек за старт в Истанбул, но победи

8643

Първата ракета на България при жените Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на турнира в Истанбул, след като победи квалификантката Маргарита Гаспарян с 0:6, 7:6(4), 7:6(3) в първия си мач от надпреварата, предаде БГНЕС.

Пиронкова започна трагично срещата и спечели едва 6 точки в целия първи сет. Пловдивчанката се мобилизира във втората част и започна да сервира много стабилно, като не даде нито една възможност за пробив на съперничката си и в крайна сметка се стигна до тайбрек. Там Цвети се наложи на 4 точки, за да изравни резултата. Двете си размениха по един пробив в решаващия сет и отново стигнаха до тайбрек, където пак българката бе по-стабилна и стигна до успеха след общо 2 часа и 42 минути игра.

Официално: Григор Димитров загуби 5 места в ранглистата

Първата ракета при мъжете Григор Димитров падна с 6 места в световната ранглиста на АТР и стартира седмицата като тенисист №16 в света...

Във втория кръг на турнира Пиронкова ще се изправи срещу японката Куруми Нара, която победи Виталия Дяченко в два сета.