Пиронкова обърна Аника Бек и продължава напред на "Ролан Гарос"

17183

Първата ракета на България Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на турнира Ролан Гарос, след като победи германката Аника Бек с 6:7(5), 6:3, 6:2 в мач от първия ден на турнира.

Двубоят започна равностойно, като двете тенисистки бяха много стабилни на сервис и никоя от тях не успя да пробие съперничката си, а Бек измъкна тайбрека със 7-5. Цвети заигра по-силно във втората част и след три пробива успя да изравни резултата. Решаващият сет започна с размяна на няколко пробива, преди Пиронкова да се стабилизира и да вземе няколко поредни гейма, за затвори мача след малко над 2 часа и половина игра.

Във втори кръг българката ще срещне седмата поставена Мария Шарапова или нейната сънародничка Ксения Первак.

Цветана Пиронкова пропуска Страсбурт заради "Ролан Гарос"

Първата ни тенис-ракета при жените Цветана Пиронкова може да пропусне турнира в Страсбурт. Причината е, че пловдивчанката е насочила по...