Трета поредна победа: Илиян Радулов е на четвъртфинал на Уимбълдън!

1979
Снимка: bgtennis.bg

Младата надежда на българския тенис Илиян Радулов записа трета поредна победа на юношеския Уимбълдън, класирайки се за четвъртфиналите на надпреварата. Радулов, който е поставен под номер 6 в схемата, победи 28-ия в света Николай Будков Кяер от Норвегия с 6-3, 6-2.

Илиян Радулов е четвъртфиналист при юношите на Уимбълдън

Победата на Радулов му отне малко над час игра. Българинът впечатли с пет поредни гейма в края на първата и в началото на втората част, които направиха и разликата в мача. Той направи още един пробив за 5:3 във втория сет, а след това затвори мача с гейм на нула.

3 впечатляващи победи за Радулов на Уимбълдън

Преди този мач Илиян елиминира Пол Барбие Газьо от Франция и Матич Крижник от Словения. За място на полуфиналите Радулов ще играе срещу №4 в схемата Купер Уилямс от САЩ. Малко преди Уимбълдън Радулов впечатли с исторически за България финал.

Росица Денчева отстъпи на световната №2 при девойките

При девойките Росица Денчева отпадна в третия кръг, след като отстъпи с 3:6, 1:6 на поставената под №2 в схемата и втора в световната ранглиста Клърви Нгунуе от САЩ. Денчева поведе с 3:1 в първия сет и имаше точка за пробив за 4:1, но не успя да се възползва. След това българката загуби 11 от следващите 12 гейма.

ОЩЕ: Американец едва не изхвърли Медведев в 5-сетов трилър на Уимбълдън (ВИДЕО)