Трудна победа класира Гришо за третия кръг в Пекин

5560

Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира в Пекин след много трудна победа над Дамир Джумхур с 6:1, 3:6, 6:3.

Почти два часа бяха нужни на българина, за да надвие 40-ия в света.

Босненецът се намираше в отлична форма, след като преди две седмици спечели първата си титла от Тура в Санкт Петербург, а преди няколко дни записа успех и над световния номер 4 Александър Зверев в Шънчжън. Той обаче започна зле днешната среща, а играта на Димитров вървеше отлично и българският тенисист даде само един гейм на съперника си в първия сет.

Григор Димитров отново е №8 в света

Григор Димитров се изкачи с една позиция в ранглистата на Мъжката тенис асоциация и е осми в класацията. Така първата ни ракета изравн...

Джумхур се разигра във втората част и стабилизира много сервиса си, като не даде нито една възможност за пробив на Гришо, а от своя страна реализира един и по този начин прати мача в решаващ сет. Той бе доста оспорван, като Димитров трябваше да отразява две възможности за пробив още в първия гейм, а скоро след това още три.

Постепенно хасковлията наложи волята си и успя да пробие в осмия гейм, след което затвори мача на собствен сервис след час и 53 минути игра.

Подробности за представянето на Григор - четете в Sportlive.bg!