Заради Русия: Световната номер 1 в тениса скъса с основен спонсор

14 март 2023, 13:13 часа • 6922 | прочитания

Световната номер 1 в женския тенис Ига Швьонтек се отказа от основен спонсор заради войната в Украйна. Става въпрос за китайския производител на телефони Xiaomi, който, за разлика от конкурентите си Apple и Samsung, не се изтегли от руския пазар и в момента е водещ производител в страната.

Още: "Следващия път ще те убия": Оплака се от смъртна заплаха от руснак, но после изтри публикацията

Още: Екзекуторът на Григор Димитров, спасил 3 мачбола в Мадрид: Мислех, че си отивам вкъщи

Швьонтек смята, че е недопустимо да печели пари на гърба на всички страдащи хора от войната в Украйна. Поради тази причина тя се отказва от основния си спонсор, с който си партнираха в продължение на две години. Тя е категорична, че решението е изцяло нейно и няма противоречия с въпросната компания.

"Всички знаят отношението ми към събитията в Украйна и искам да бъда последователна в действията си. Решението е изцяло мое и не съм имала никакви противоречия с въпросния спонсор, като се радвахме на едно изключително успешно 2-годишно партньорство, но няма как да печеля пари на гърба на всички тези страдащи хора и беше повече от ясно какво трябва да направя", каза Швьонтек, цитирана от Tennis.bg.

ОЩЕ: Развяха украинско знаме пред Андрей Рубльов, той реагира по уникален начин (ВИДЕО)

Още: "Тенисът страда без Синер! Джокович е като призрак, от който никой вече не се страхува"

Още: Една точка раздели Григор Димитров от колосален чек - ето сумата, с която Гришо напусна Мадрид

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Стефан Йорданов
Стефан Йорданов Отговорен редактор
Новините днес