Световната здравна организация (СЗО) призова страните да се снабдят с повече тестове, за да могат по-лесно да се справят с епидемията от COVID-19, предаде изданието Euronews, цитирано от агенция "Фокус".
Още: Напук на Навроцки: Полша удължи престоя и помощта за украинските бежанци
Още: Тръмп наруши кралския етикет на два пъти при срещата с крал Чарлз Трети (ВИДЕО)
„Най-ефективният начин да се предпазите от заразата и да спасите животи е да счупите връзките, с които се предава болестта“, заяви Тедрос Гебрейесус, генерален директор на СЗО.
„И за да постигнем това, трябва да тестваме и да изолираме“, подчерта той. „Не можете да гасите огън със слепи. И не можем да се борим с тази пандемия, ако не знаем кой е заразен“, коментира още специалистът.
Още: Въвеждат безплатни ясли за деца на семейства с ниски доходи в Испания
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 18.09.25 - Какво ще включва следващия пакет санкции срещу Русия?
Освен това той изрази и притесненията си за това, че вирусът застигна и множество бедни страни – COVID-19 вече е регистриран в половината държави в Африка. „Докато вирусът се придвижва към бедните държави, ние сме много притеснени за въздействието, което той ще има върху населенията, засегнати и от ХИВ - или върху недохранените деца“.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Над 100 земетресения за 48 часа разлюляха гръцкия остров Кефалония
Още: "Таймс": Великобритания ще признае палестинската държава през уикенда
„Затова призоваваме всяка държава и всеки човек да направи всичко по силите си да спре предаването“, допълни той.
„Миенето на ръцете намалява риска от заразяване, но е и акт на солидарност, защото намалява риска от това да предадете болестта на други във вашето общество и по света. Правете го за себе си и за другите“, отбеляза генералният директор на СЗО.
Още: Един от най-близките до Путин подаде оставка: Заради позицията срещу войната ли си отива Козак?
Още: Руско-беларуските военни учения "Запад 2025" приключиха
Според последните данни, поне 88 000 случаи на коронавируса са регистрирани в света, като се изключи Китай, където по-голямата част от заразените вече са излекувани.
Още по темата четете в нашия блог.