Аржентина отвя България в олимпийската квалификация по волейбол

5351
Снимка: Българска федерация по волейбол

Националният отбор по волейбол на България за мъже допусна втора загуба на олимпийските квалификации за Игрите в Париж през следващото лято. Момчетата на Пламен Константинов отстъпиха пред Аржентина с категоричното 0:3 (25:27, 21:25, 29:31) гейма. Двубоят бе изгледан на живо от президента на родната федерация по волейбол Любо Ганев.

Националите отново бяха неубедителни

България изигра силен първи гейм, но въпреки това не успя да вземе частта и отстъпи с две точки разлика. Във втория гейм аржентинците не срещнаха трудности и поведоха с 2:0. В третата част „лъвовете“ пропиляха най-големия си шанс да вземат нещо от срещата, но пропиляха три геймбола и в крайна сметка южноамериканците затвориха срещата след 31:29 за крайното 3:0.

България се бори, но не не успя да се противопостави на тима от Аржентина и отстъпи с 0:3 гейма в третата си битка от...

Posted by Bulgarian Volleyball Federation on Monday, October 2, 2023

Цветан Соколов бе №1 на игрището за България

Номер едно за България на игрището в мача отново бе Цветан Соколов, който за трети пореден път от началото на квалификациите реализира 20 точки. Мартин Атанасов добави 9, а с по седем се отличиха Алекс Грозданов и Николай Колев.

Национален отбор по волейбол на България

Националният отбор има минимални шансове

След загубата националният отбор заема шесто място във временното класиране с актив от една победа и две загуби и 3 точки в актива си. Лидер е тимът на Аржентина с шест пункта, следван от Полша и Канада с по 5. По регламент квота за Олимпийските игри в Париж получават първите два отбора от осемте в потока. Утре България излиза срещу Нидерландия рано сутринта.

Вчера националният тим се бори здраво, но отстъпи пред европейския шампион Полша.