България победи Русия и е на финал на световното по волейбол! (ВИДЕО)

7036
Снимка: volleyballworld.com

Юношеският ни национален отбор по волейбол до 19 г. ще се бори за титлата на световното първенство в Иран! Тимът на Мартин Стоев победи Русия с 3:2 гейма (14:25, 25:21, 25:20, 20:25, 15:13) и си върна за загубата от "Сборная" в груповата фаза.

В спор за титлата България ще срещне победителя от втория полуфинал между домакина Иран и Полша.

За първи път от 1989 г. волейболистите в тази възрастова група са сред топ 4 на света. Тогава, преди 32 години, те спечелиха бронзови медали.

Руснаците изиграха силно първия гейм и го спечелиха убедително. Както и в четвъртфинала с Италия, българският отбор прояви воля и характер и подобри играта си. Това доведе до обрат за 2:1 гейма.

В четвъртата част руснаците отново излязоха уверено напред. Усилията на българските състезатели стигнаха за намаляване на изоставането, но не и за промяна на хода на гейма.

Тайбрекът започна равностойно с размяна на точки. "Сборная" поведе с две при 11:9 след два аса на Михаил Лабински. Българите отново проявиха характера си и изравниха, а след 13:13 взеха две точки и спечелиха мача.