България U17 ще играе на ЕвроВолей 2023!

4205
Снимка: cev.eu

Националният отбор на България за юноши до 17 години си осигури участие на Европейското първенство през юли тази година, след като завърши квалификациите с пълен актив победи и без загубен гейм. В последния ден момчетата на селекционера Андреа Буратини победиха Финландия с 3:0 (25:21, 25:14, 25:20) във финалната среща от турнира, въпреки че тя беше без значение, тъй като съперниците ни са извън официалното класиране за зона BVA.

На практика съставът на България вече си беше завоювал право на директна квота за ЕвроВолей 2023 ден преди края на турнира, но това не попречи на младите „лъвчета“ да размажат противника за втори път в надпреварата след безапелационния успех с 3:0 в първия сблъсък от груповата фаза. Трите гейма се развиха по сходен сценарий, като нашите момчета повеждаха в резултата още от самото начало и поддържаха солиден аванс, за да не дадат шанс на гостите дори да си помислят за обрат.

България U17 волей

С най-голям актив за победата бе Петьо Иванов с 14 точки (1 ас, 3 блока), а Жасмин Величков добави 12 за селекцията на Андреа Буратини, който в интервюто след срещата не скри задоволството си от представянето на българските волейболисти. Специалистът призна, че след решаващия успех над тима на Гърция в полуфиналния двубой, е било трудно играчите да запазят пълна концентрация, но те са проявили истински професионализъм.

ОЩЕ: Какво сподели националът Иван Узунов след победата: