Германия се оказа непреодолима стена за България

16247
Снимка: cev.lu

След като записа 3 поредни победи в груповата фаза на олимпийската квалификация за Токио 2020, националният отбор по волейбол на България трябваше да преклони глава пред Германия и загуби шанса си да играе на Олимпийските игри след поражение от домакините на турнира с 1:3 (20:25, 23:25, 25:20, 23:25).

Умората определено си каза думата в българския лагер, тъй като това беше 4-и мач за 4 дни за "лъвовете", докато Германия получи ден почивка. Най-вече си пролича това в коефициента на позитивно посрещане (под 30% за целия мач), както и в по-ниската успеваемост в атака на Цветан Соколов и Мартин Атанасов, които изнесоха сериозна част от мачовете в груповата фаза.

България срази европейския шампион Сърбия и е на полуфинал в Берлин

Националния отбор по волейбол победи европейския първенец Сърбия с 3:2 гейма (25:21, 24:26, 25:22, 20:25, 15:13) в последен двубой от г...

В първия гейм Германия рано поведе със серирозна разлика, но България навакса в края и имаше шанс да обърне при 19:20, но последваха 4 поредни точки за домакините и успех в първата част. Във втората част България изостана още повече, но отново успя да скъси дистанцията до само две точки. С отлични атаки през центъра на Бьоме обаче Германия се опази от обрат в частта.

Отчаянието взе връх над умората и България изигра най-добрия си гейм в мача, като Розалин Пенчев и Виктор Йосифов коваха пирон след пирон в полето на Германия и логично се стигна до 25:20 в наша полза и интригата в залата се завърна. В оказалия се последен 4-и гейм "лъвовете" изостанаха с 11:15, но успяха да наваксат отново и на няколко пъти имаха шанс да изравнят, но неточности в нападението и спорни решения на Георги Сеганов не позволиха на България да се добере до равенство в точките. В края на гейма и сервисът изневери, а Германия спечели след атака на Гроцер при 23:24 - блок-аут и победа за Германия.

Така родните представители, които биха поред два от последните 3 европейски шампиона, няма да играят на олимпийските игри в Токио 2020, докато Германия ще спори с Франция за квота за Игрите в Япония.

Подробности за загубата на България - Германия четете в SportLive.bg

България разби Нидерландия с 3:0 и мечтае за Олимпиадата

Националният ни отбор по волейбол направи и втората си крачка към Токио 2020. България победи отбора на Нидерландия във втория си ...