Ясно е - пак играем с Германия на Евроволей 2015

9172

Отборът на Германия ще бъде съперник на България в днешния четвъртфинал от Европейското първенство по волейбол, след като победи Белгия с 3:0 (25:16, 30:28, 25:17), предаде БГНЕС.

В зала „Арена Армеец“ в София възпитаниците на Витал Хайнен започнаха много силно и поведоха рано в първия гейм, за да го затворят без проблеми на 16. Втората част бе далеч по-оспорвана, но в крайна сметка германците се наложиха след 30:28, а след това с лекота взеха и третия гейм, с което затвориха мача. По този начин те се класираха за ¼-финалите на шампионата, където ще срещнат България. Двубоят е днес, 14 октомври, от 20:45 часа в зала „Арена Армеец“. В груповата фаза, в първия ни мач на първенството въобще, победихме убедително с 3:0 германците.

Важно съобщение за всички, които са си взели билети за утрешния мач на волейболистите

Българска федерация по волейбол и ticketportal.bg решиха да направят жест към феновете, които са вярвали, че България ще бъде победител...

Иначе голямата изненада на снощните елиминации беше отпадането на Холандия. Лалетата загубиха от Словения на легендарния италиански волейболист Андреа Джани с 0:3. Другите класирали се са Сърбия, след обрат от 0:2 до 3:2 срещу Естония и Италия.