Казийски с 20 точки срещу "Монца"

7293
"Тренто" излезе начело в Италия

Матей Казийски отбеляза 20 точки за победата на "Итас Диатек" (Тренто) с 3:1 гейма над "Акуа Парадизо" (Монца) в пореден кръг от италианското волейболно първенство.

Тимът на Радостин Стойчев загуби първата част с 22:25 точки, но спечели следващите 3 с 25:14, 25:16 и 26:24.

Най-резултатен за успеха на "Трентино" беше Ян Щокр с 24 точки. Заради силната игра на диагонала от Чехия, неговата резерва Цветан Соколов получи много малко време в игра и не успя да запише точка в мача.

С 11-ата си победа от 13 мача "Трентино" излезе на първо място в класирането заедно с отбора на "Лубе Банка" (Мачерата). Двата тима имат по 32 точки, а досегашният лидер "Бре Банка" (Кунео) вече е трети с 31, след загубата с 2:3 гейма във Верона