Бившият президент на САЩ Джордж Буш-младши поздрави Доналд Тръмп за победата му на президентските избори, предаде ДПА.
Още: Нова среща между Тръмп и Зеленски, ето кога
Още: Анализ: САЩ вече не могат да са световен полицай
Още: Оцелях: Джордж Буш разказва за вечерята, на която му е сервирал Пригожин (СНИМКА)
„Поздравявам президента Тръмп с избирането му за 47-ия президент на САЩ, както и новоизбрания вицепрезидент Джей Ди Ванс и техните семейства“, се казва в изявление на Буш-младши. Републиканецът Буш-младши, който беше президент между 2001 и 2009 г., също така благодари на „президента Джо Байдън и вицепрезидента Камала Харис за тяхната служба за нашата страна“.
Още: С войната в Ирак Буш-младши даде на Путин оръжието, което му трябваше за Украйна
Още: „Лов на вещици“ в САЩ заради критични коментари за Чарли Кърк
Още: Дело за 15 млрд. долара: Тръмп ще съди за клевета и обида "New York Times"
„Високата избирателна активност на тези избори е знак за здравето на нашата република и силата на нашите демократични институции“, добави той, цитиран от БТА.
Още: Внимавайте с Русия: Разсекретиха пророческите предупреждения на Буш към наследниците му
Още: Дупка като пропаст в асфалта погълна камион (ВИДЕО)
Още: Тръмп увери, че Израел няма да нанася повече удари по Катар
Бащата на Буш-младши - Джордж Буш, също беше президент на САЩ между 1989 и 1993 г. Джордж Буш-младши не подкрепи нито един от кандидатите на настоящите избори, произведени вчера, отбелязва ДПА.