Близо 450 бяха арестувани в иранската столица Техеран по време на протестите през последните три дни, предаде AFP, цитирана от БГНЕС.
Още: Още едно обвинение за сваления от власт южнокорейски президент
Още: Заради напрежението: Индия затваря въздушното си пространство за пакистански авиолинии
В събота бяха арестувани 200 души, в неделя 150, а в понеделник около 100, уточни Али Насербахт, зам-кмет на столицата.
За разлика от други градове и райони на страната, протестите в Техеран са по-слаби, а власите оценяват обстановката в столицата като спокойна.
Али Насербахт добави, че засега не е искана намесата на елитната Революционна гвардия в града. „По никакъв начин няма да позволим да продължи нестабилността в Техеран. Ако продължи, ще бъдат взети мерки за пресичането й“, предупреди по телевизията Едмаил Ковсари, зам-командващ местния клон на Революционната гвардия.
Още: Иран обеси гражданин на Израел за шпионаж
Припомняме, че демонстрациите започнаха в четвъртък във втория по брой на населението град в Иран – Междех. Жителите му излязоха на улиците, за да протестират с икономически искания, които прераснаха в политически. Недоволството обхвана и други градове на страната. Досега при протестите загинаха 21 души, включително служители на реда.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Филипините сключиха нов военен пакт заради настъплението на Китай
Още: Още севернокорейци продължават да загиват във войната на Путин