Десетки тигри и лъвове умряха през последния месец в Южен Виетнам, съобщава дубайското англоезично издание Khaleej Times.
Още: Няма нищо по-опасно от това да оставиш един лъв ранен: Свършила ли е войната между Иран и Израел
Още: Европейското разузнаване: Обогатеният ирански уран остава непокътнат след ударите на САЩ
Виетнамското здравно министерство съобщава, че всичките загинали животни са били положителни за птичи грип. Властите предполагат, че животните са заразени от болно пиле.
Загубите
Двадесет тигъра са умрели в един от курортите на провинция Донг Най от началото на миналия месец. В съседната провинция Лонг Ан - 27 тигъра и три лъва са починали от птичи грип от 6 до 18 септември, съобщиха държавните медии, позовавайки се на провинциалните земеделски власти. ОЩЕ: Учени: Мухите могат да пренасят птичи грип