Израелската армия се похвали, че са ликвидирали висш командир на Хамас

09 януари 2024, 06:00 часа 1399 прочитания

Израелската армия (ЦАХАЛ) заяви, че е убила "централна фигура" в Сирия, отговорна за ракетните атаки на Хамас срещу Израел.

Още: Няма мир: Израел атакува "Хизбула", Ливан съобщи за убити и ранени цивилни (ВИДЕО)

Още: За да не станат жертви на ирански ракети и дронове: Нова практика на петролните танкери в Ормузкия проток

Как ще завърши войната в Близкия изток?

Военните заявиха, че Хасан Акаша е бил "ликвидиран" в Бейт Джин, област под контрола на сирийското правителство, близо до анексираните от Израел Голански възвишения.

"Той беше централна фигура, отговорна за ракетите, изстрелвани от Хамас от сирийска територия към Израел през последните седмици", се казва в изявление на армията.

"От началото на войната Акаша ръководеше терористичните клетки на Хамас, които изстрелваха ракети от Сирия към израелска територия.", съобщава БГНЕС.

Още: Политиката на Тръмп за мир: изграждане на "Нов Близък изток"

Още: Съдът не угоди на Нетаняху, след като Тръмп го защити по корупционното дело

Още: След убийството на човек №2 в "Хамас": Израел ликвидира и висш командир на "Хизбула"

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Антон Иванов
Антон Иванов Отговорен редактор
Новините днес