Киев изключи електронната система на кримското подразделение на държавната хазна и блокира всички сметки на република Крим, съобщи вицепремиерът на република Крим Рустам Темиргалиев пред „Интерфакс".
Още: Планът на Тръмп за Кавказ крие повече рискове, отколкото ползи за САЩ
Още: Наводнения в Пакистан: Хеликоптер се разби заради лошото време (ВИДЕО)
Въпреки блокирането, властите в Крим държат ситуацията под контрол. „Току що ми съобщиха, че Киев блокира всичките сметки на Крим. Сега ние оперативно откриваме сметки в руските банки, в това число и в рубли. В никакъв случай хората няма да останат без пенсии и заплати", - заяви вицепремиерът, като допълни, че Крим можа да съществува и в такава ситуация.
По думите му, „никаква катастрофа поради действията на украинската власт" ръководството на република Крим няма да допусне. „Крим може да съществува автономно дори при такива обстоятелства", подчерта Темиргалиев.
Още: До 117 нарасна броят на ранените след взрива в руския завод за барут
Още: Три пъти: Руска журналистка опита да се самоубие в затвора