Шестима ранени при нападение с граната в афганистанска джамия

06 април 2022, 16:48 часа • 1758 | прочитания

Полицията съобщи, че шестима души са били ранени при взрив на граната в джамия в афганистанската столица Кабул днес, минути след като богомолците са отправили обедни молитви по случай свещения месец Рамазан.

Още: Заради напрежението: Индия затваря въздушното си пространство за пакистански авиолинии

Още: Япония се готви за война

Нападенията срещу обществени обекти до голяма степен намаляха, откакто талибаните поеха властта през август миналата година, но групировката "Ислямска държава" продължава да действа в цялата страна.

"Бяхме приключили с молитвите и излизахме от джамията, когато се случи взривът", казва поклонникът Мохамед Ясин пред АФП.

Говорителят на полицията в Кабул Халид Задран заяви пред АФП, че в джамията „Пул-е-Хисти“ е била хвърлена граната и на място е бил арестуван заподозрян.

Още: Иран обеси гражданин на Израел за шпионаж

Още: Филипините сключиха нов военен пакт заради настъплението на Китай

Нито една групировка не е поела отговорност, но групировката "Ислямска държава - Хорасан" (ИД-Х) извърши неотдавнашни нападения в Кабул и други градове.

Представители на талибаните настояват, че силите им са победили ИД, но анализатори твърдят, че джихадистката групировка е ключово предизвикателство за сигурността на твърдолинейните ислямисти, които сега управляват Афганистан.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес