Славия даде здрав отпор, но ЦСКА се добра до 1/4-финалите на Купата на България (ВИДЕО)

1462

Българският футболен гранд ЦСКА успя да се класира за 1/4-финалите на Купата на България през сезон 2023/2024, след като победи Славия с минималното 1:0 като гост в осминафинален сблъсък. Единственото попадение в срещата отбеляза Матиас Фаетон, а титулярният страж Густаво Бусато получи травма и бе принудително заменен.

ЦСКА е на 1/4-финал за Купата на България

Двубоят започна изключително динамично - с голови положения и пред двете врати. Нестор Ел Маестро заложи на титулярния си страж Густаво Бусато, вместо на Димитър Евтимов, а бразилският вратар се отчете с няколко ключови намеси под рамките на вратата.

СНИМКИ от сблъсъка Славия - ЦСКА (ГАЛЕРИЯ)

Славия - ЦСКА

"Червените" отстраниха Славия с гол на Фаетон

В 27-ата минута Тобиас Хайнц заходи по десния фланг и успя да намери Матиас Фаетон, който с удар от близка дистанция порази вратата на Светослав Вуцов. Стражът на Славия, за когото се говори, че е на крачка от трансфер в ЦСКА, нямаше какво да стори в случая.

По-късно Майкъл Естрада отправи респектиращ шут от дистанция, който разтресе напречния стълб на вратата на Славия. До края на полувремето "белите" организираха още 1-2 опасни атаки, но не успяха да стигнат до изравнително попадение.

Густаво Бусато се контузи

През второто полувреме Славия отново излезе с огромно желание да стигне до изравнителен гол, но момчетата на Нестор Ел Маестро се справиха в защита, опазвайки крехката си преднина от един гол. В края на мача ЦСКА даде свидна жертва, след като Густаво Бусато се контузи и бе принудително заменен.

Успехът за "червените" идва броени дни след равенството със Славия в първенството.

Кои са четвъртфиналистите за Купата на България?

Така ЦСКА се присъедини към отборите на Спартак Варна, Пирин и Арда Кърджали, които също си осигуриха място сред най-добрите 8 отбора за Купата. Другите четири четвъртфиналиста ще станат ясни в сряда и четвъртък, когато ще се изиграят последните четири мача от 1/8-финалите.