Разработват игрален филм за "Игра на тронове"

01 ноември 2024, 10:02 часа 1561 прочитания 0 коментара

Възможно ли е драконите на Вестерос най-накрая да се появят на големия екран? Най-малко един филм за "Игра на тронове" е в много ранен етап на разработка, съобщиха в четвъртък, 31.10, изданията "The Hollywood Reporter" и "Deadline".

Още: Първи учебен звънец и за КиноКлас

Още: Новият филм на Ивайло Пенчев - "Рожден ден", излиза на екран на 7 ноември

Warner Bros. "тихо разработва поне един филм", чието действие се развива във вселената на "Троновете", съобщават изданията. "Deadline" твърди, че е имало само "предварителни дискусии" и все още няма обвързани звезди с предложения филм.

Още: Продадоха трона от "Игра на тронове" за неочаквано висока сума

Глобален културен феномен

Още: Икона, почти художник и вечно млад: Любопитни факти за Робърт Редфорд

Още: "Синелибри" 2025: Билетите за всички кинопремиери в София са в продажба

Източник: Game of Thrones/Facebook

Оригиналният телевизионен сериал на HBO "Игра на тронове" се превърна в глобален културен феномен по време на осемте си сезона в периода 2011-2019 г., като събра огромна аудитория и рекордните 59 награди "Еми".

Базиран на поредицата фентъзи романи на Джордж Р. Р. Мартин "Песен за огън и лед", хитовият сериал за жестоки, враждуващи благороднически семейства вече породи телевизионен спиноф "Домът на дракона", като е потвърдено, че се работи по още адаптации за малкия екран.

Още: Едва не набиха Шон Бийн от "Игра на тронове" заради електронна цигара (ВИДЕО)

Още: Киномания 2025 представя: "Made in EU", отличения в Кан "Сират" и норвежкото бижу "Сантиментална стойност"

Още: Книгата "Скандинавското кино - стилове и мотиви": Как Скандинавия става значима част от световната киносцена

Но докато Мартин и шоурънърите на "Троновете" Дейвид Бениоф и Дан Уайс са обсъждали потенциални филми, базирани на вселената в миналото, компанията майка Warner Bros Discovery се противопоставя на пренасянето на франчайза в кината.

Скорошните промени в ръководството на студиото и успехът на франчайзи, които са прескачали между големия и малкия екран, като "Батман", "Дюн" и предстоящата телевизионна поредица "Хари Потър", може би най-накрая са подтикнали към промяна, пише БГНЕС.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Яна Баярова
Яна Баярова Отговорен редактор
Новините днес