Намалено работно време за стотици работници в завод на „Мазерати“: Ето причината

20 март 2024, 17:09 часа • 1788 | прочитания

Стотици работници от завода на италианския производител на луксозни спортни автомобили „Мазерати“ в Торино ще преминат на договори за намалено работно време до края на годината. Това съобщава днес (20.03) Луиджи Паоне, генерален секретар на местното подразделение на профсъюза „Уилм“, цитиран от БТА.

Още: Тека започва нова епоха като част от Мidea Group

Още: Kaufland подкрепи над 600 студенти и любители на спорта в инициативата UNIRUN

Още: Купувач на крадено Maserati иска 1 млн долара от дилъра (ВИДЕО)

Към ограничено работно време ще преминат 968 работници в предприятието. Мярката ще бъде предприета заради прехода към производството на нови модели в завода „Мирафиори“, който е собственост на международната автомобилостроителна корпорация „Стелантис“. 

Корпорацията „Стелантис“ е потвърдила, че планира подобна мярка. Компанията намали от февруари насам производствената дейност в „Мирафиори“ заради слабото търсене на електрическия модел „Фиат 500“.  Профсъюзният лидер Луиджи Паоне заявява, че „ситуацията става все по-сложна за работниците от автомобилния сектор“ в Торино. 

Още: Майстор миксологът на водка Finlandia разкрива своята рецепта за перфектния мартини коктейл

Още: Amazon и Безос намериха как да го върнат на Тръмп за митата, говорителката му пропищя (ВИДЕО)

Още: Porsche празнува 75 години: трогателно видео

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виктория Кунева
Виктория Кунева Отговорен редактор
Новините днес