Стражишки полицаи установиха 15-годишно момче откраднало около 6 000 лв. от имот в село Любенци, съобщиха от ОД на МВР-Велико Търново.
Още: Пожар край язовир "Мътница" във Врачанско
Още: Отново десетки пожари през изминалото денонощие, каква е ситуацията
Вчера в полицейското управление е получен сигнал от 37-годишна жена от Стражица, която сигнализирала за извършеното престъпление. В хода на разследването е установено, че в периода 18-24 юли, чрез демонтиране на стъкло на прозорец неизвестен е проникнал в имота и след разбиване на метален шкаф е откраднал сумата.
След проведени незабавни действия по разследването извършителят е установен – 15-годишно момче от Стражица, неизвестно на полицията. При извършен оглед на необитаем имот в същото село е установена и иззета сумата от 3120 лв.
По случая е образувано досъдебно производство. Работата по документиране на престъпната дейност на извършителя продължава.
Още: Провал по дело за КТБ: Антикорупционната комисия трябва да плати 52 млн. лева
Още: Издирва се: Повече от седмица 55-годишен мъж от София е в неизвестност (СНИМКА)