Навлизането на пожара от Гърция в България беше спряно на граничната бразда

24 юли 2024, 22:18 часа 1300 прочитания 0 коментара

Навлизането на пожара от Гърция в България беше спряно вследствие на усилията на повече от 60 горски служители, пожарникари и военни. Ситуацията обаче продължава да е опасна, предаде БНР.

Още: Екшън в София: Охранител рани с брадва тиктокър

Още: Добри новини за 4-годишното момче, пострадало при инцидента с АТВ в Слънчев бряг

Още: Пожарът в Гърция се разгоря отново, на 50 метра от браздата е

Българските огнеборци успяха да спрат стихията буквално на граничната бразда, след като вятърът пренесе огъня от гръцката към българската част на планината Славянка. Постоянно сменящият посоката си вятър продължава да бъде сериозен проблем. Към момента няма опасност за хората в близките населени места и домовете им.

Още: Пожарът между Драгомир и Мало Крушево се разраства, набират доброволци

Още: Хванаха над 44 000 недекларирани хранителни добавки и гелове

Още: Николай Радулов: МВР се управлява от “ДПС - Ново начало“, сложили са Митов отпред за красота (ВИДЕО)

От оперативния щаб заявиха, че дежурни екипи ще останат на място през цялата нощ. Очаква се оперативният щаб да заседава на 25 юли и да вземе решение за последващи действия. Постоянно се поддържа комуникация и с гръцките власти за ситуацията с пожара там. Огнеборците и от двете страни на границата се надяват да се сбъдне прогнозата за дъжд.

До момента огнената стихия е изпепелила над 15 хиляди декара гора в планината Славянка на гръцка територия. 

Още: Хванаха трима с наркотици в Пазарджишко

Още: Бетоновоз блъсна възрастен мъж в София

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес