Електронна цигара уби човек в САЩ

17 май 2018, 13:59 часа

Американец почина, след като пушил електронната си цигара, но тя се взривила в лицето му, предаде BBC.

Още: Какъв църковен празник е утре, 19 юни: Какво трябва и не трябва да се прави

Още: От 19 юни тези зодии влизат в най-късметлийския си период

След злополуката, 38-годишният мъж, който се казва Талмадж Делия, получил 80% изгаряния по тялото. Причина за смъртта му обаче са разлетели се парчета от цигарата, които се забили в черепа му. Не е ясно обаче какво е предизвикалао експлозията.

Освен че цигарата убила Делия, тя е предизвикала и пожар. Всъщност тялото на починалия мъж е намерено от пожарникари, дошли да гасят огъня.

Вероятно това е първият случай в САЩ на загинал по този начин човек. Производител на цигарата е Smok-E Mountain. А между 2009 и 2016 година в САЩ има регистрирани 195 инцидента с електронни цигари, като в 38 от случаите се е стигнало до по-тежки травми.

Още: Стихотворение на деня, 19 юни, от Димчо Дебелянов

Още: На неврологичен или психологичен проблем се дължи заекването

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес