Има интерес, а не преговори за продажбата на рафинерията на "Лукойл", обяви премиерът

19 октомври 2023, 12:09 часа 1294 прочитания 0 коментара

Руската компания "Лукойл" заяви в сряда, че не е получавала предложения да продаде петролната си рафинерия в Бургас, съобщи агенция "Блумбърг" като се позова на изявление на компанията "Литаско", която притежава предприятието.

Още: Руски алуминиев гигант отчете сериозна загуба

Още: Ето колко са безработните в България

Реакцията дойде, след като вицепремиерът Асен Василев заяви пред в. "Файненшъл таймс", че "България има индикации за интерес към покупката на рафинерията".

Премиерът даде информация

"Има интерес, а не преговори за продажбата на рафинерията в Бургас", заяви днес пред журналисти премиерът Николай Денков. Той отговори на въпрос дали има разминаване в информацията за продажбата на бургаската рафинерия. Още: Експерт предупреди: Сделката за "Лукойл Нефтохим" може да е непрозрачна

"Аз самият съм виждал, че има интерес в разговори с различни компании. За да се водят преговори, трябва да има изпатено официално писмо и да се влезе в процедура. Воденето на преговори е сравнително тежка процедура, която очевидно още не е стартирала", каза той.

Още: КЗК образува открито производство срещу НЕК

Още: Стана ясно какъв е доходът на лице от домакинство в България през второто тримесечие

Още: Цената на природния газ в Европа е невиждана от 13 месеца

Още: В Германия не се създават нови работни места

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес