НАП, Митниците и полиция влязоха в "Лукойл"

10 май 2024, 10:42 часа 3354 прочитания 0 коментара

Над 190 служители на Агенция "Митници“, Националната агенция за приходите, Главна дирекция "Борба с организираната престъпност“ – МВР, Главна дирекция „Национална полиция“ – МВР и Държавна агенция "Държавен резерв и военновременни запаси“ започнаха контролни действия в в данъчните складове на "Лукойл Нефтохим Бургас“ АД и "Лукойл България“ ЕООД, съобщиха от Министерството на финансите.

Още: Мицкоски се хвали с минималната заплата в Македония: Купуваме си повече, отколкото в България

Още: Тръмп удари Канада с по-високи мита

При необходимост екипите ще търсят съдействие от Държавна агенция за метрологичен и технически надзор, както и други държавни институции и контролни органи. 

Разпоредено от премиера

Основна цел на операцията, която беше разпоредена от министър-председателя Димитър Главчев, е да бъде извършена инвентаризация.

Още: Сериозен ръст на парите в хазната от "Лукойл", рядка проверка на наличностите в предприятието

Още: България - топ дестинация за румънските туристи

Още: Удар срещу Путин: Държавните рафинерии в Индия спряха да купуват руски петрол

Това ще стане чрез отчитане на физическите наличности на енергийни продукти (с код по КН 2707, 2709, 2710, 2711), включително биоетанол и биодизел, съхранявани на територията на данъчните складове, като данните бъдат съпоставени с материалната отчетност по чл. 74 - чл. 76 от Правилника за прилагане на Закона за акцизите и данъчните складове.

Операцията обхваща данъчните складове на двете компании, представляващи петролни бази, на територията на областите София – град, Софийска област, Стара Загора, Варна, Русе, Пловдив, Бургас, както и данъчните складове, управлявани от Държавна агенция "Държавен резерв и военновременни запаси“.

Още: Суша порази "руската житница": Огромна загуба на зърно и пшеница - идва ли глад?

Още: Тръмп сключи търговска сделка с Южна Корея, но наказа тежко Бразилия и заплаши Канада

Контролните действия ще продължат до приключване на инвентаризацията във всички обекти.

"Бяхме информирани от ръководителите на НАП и Агенция „Митници“, че ако през февруари приходите от ДДС от „Лукойл“ са били 90 млн. лева, март месец са били 40 млн., а април месец са 228 млн.“, каза на правителственото заседание в сряда служебният премиер Димитър Главчев.

Още: Първи епизод: Съдът поряза "Лукойл" по жалба, че държавата иска още 25 млн. лв. вноска в бюджета

Още: Промяната на заплатите в България в евро и БВП: Икономически поглед на една от големите ни банки

Още: Колко струват на България и ЕС новите мита на Тръмп: Анализ на Симеон Дянков

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Пламен Иванов
Пламен Иванов Отговорен редактор
Новините днес