„Панаир на професиите“ помага за кариерното ориентиране на младежи в Добрич

23 март 2019, 16:00 часа 1096 прочитания 0 коментара

Interact Club Dobrich, чиито 18 членове са ученици, инициира „Панаир на професиите“ в областния добруджански град. По думите на неговия президент – десетокласничката от Езикова гимназия „Гео Милев“ Татяна Иванова целта е да се помогне на младите хора за кариерното им ориентиране.

Още: Българската музикална асоциация: Промените в учебните планове на МОН застрашават културата в България

Още: Повтаряне на един и същи клас: По-скоро полезно според експерти

Архитект, лекар, юрист, журналист, музикант, военен, учител и актьор са поканените лектори, които представят на младите хора своите професии. Най-голям е интересът към медицинските и IT специалности.

„Медицината е избор на сърцето“, каза потомственият лекар ортопедът д-р Георги Желязков. Той не спести трудностите на професията, но подчерта, че от такива като него зависи дали ще има лекари в Добрич.

Архитектурата е творчество, знания за живота на хората, управление на формите, тя превръща желанията на клиентите в жизнена среда, заяви арх. Надежда Пампорова. Тя изказа удовлетвореността си, че към нейната професия има значим и постоянен интерес. И че дори минималното познаване на принципите на архитектурата формира интелектуалния облик на обществото.

Още: Знаменит директор на 51 СУ в София се сбогува с училището: Ето кой го наследява (СНИМКА)

Още: Най-актуалните AI практики вече са част от обновената програма по дигитален маркетинг на SoftUni Digital

Какво да учат, за да се реализират като музиканти, обобщи Елена Карабельова. Пътят на музиканта започва още в детските години и е необходима упорита и постоянна работа, за да се стигне до аплодисментите на сцената.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Йорданка Калчева
Йорданка Калчева Отговорен редактор
Новините днес