Три златни медала за младите ни шахматисти

2744

Три шампионски титли спечелиха младите български шахматисти от Първенството на Европейския съюз в Мюрек, Австрия. Емил Узунов, Йоана Кръстева и Ефим Кан спечелиха златните медали в своите възрастови групи.

Състезанието се проведе от 31 юли до 8 август 2019 г. в 4 възрастови групи – до 8, 10, 12 и 14 години. В надпреварата взеха участие общо 9 състезателя от България.

Асеновград подпомогна лечението един от най-добрите незрящи шахматисти в България

Община Асеновград отпусна 5 000 лева за лечение на един от най-добрите шахматисти в България, който е със зрително увреждане,...

Емил Узунов (ШК „Ан Пасан“, София) завоюва титла и златен медал в групата на момчетата до 8 г. Той спечели 8 партии и записа едно реми.

Така с актив от 8.5 т. от 9 възможни Емил е първи в групата си, като вторият е на точка и половина след него. Румен Мързаков (ШК „Варна“, Варна) се класира на трето място в същата възрастова група и спечели бронзов медал за България.

При момичетата до 10 г. Йоана Кръстева (ШК „Елит“, София) спечели златно отличие. С шестте си победи от 9-те изиграни партии Йоана завоюва титла и златен медал и дели 3-4 място в генералното класиране при момчетата.

Титла и изключителен успех от 7,5 т. постигна Ефим Кан – едноличен победител в групата до 14 г. (ШК „Бургас 64“, Бургас).

Шахматистката Нургюл Салимова вече е Гросмайстор при жените

16-годишната Нургюл Салимова вече е Гросмайстор. Тя спечели титлата на Европейския индивидуален шампионат по шахмат за жени, което се п...

След европейската отборна титла за девойки на златните ни момичета през юли, тези резултати са поредно доказателство, че България има заслужено място както на европейската, така и на световната шахматна карта.