НАТО планира да увеличи своето военно присъствие на източния си фланг в близост до Украйна, евентуално и в България.
Още: След риболов с Ди Ванс: Глоба грози британския външен министър (СНИМКА)
Още: Среща Путин - Зеленски: Украинският президент обвини Кремъл в саботаж
Това предаде ДПА, като се позова на източници, близки до западния военен съюз.
След седмици обсъждане на вариантите 30-те страни членки на алианса са подписали съответното предложение.
Тези планове на НАТО са точно обратното на онова, което иска Русия, посочва още ДПА.
Още: Не стига войната, ами и вятърът: Десетки дървета са изкоренени в Одеса (СНИМКИ)
Още: Рюте и Зеленски разговаряха в Киев: Готвят се гаранции за Украйна, Турция иска да участва (ВИДЕО)
Когато през 2014 г. Русия анексира Кримския полуостров, НАТО разположи четири бойни групи от многонационални сили в Естония, Литва, Латвия и Полша.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: ЕС с подигравка към Путин: Кой е истинският шеф в Кремъл?
Още: Черна гора обяви колосалната сума, която са стрували пожарите на електроразпределителната компания
Сега над от 100 000 руски военнослужещи се намират до границите на Украйна и опасенията за инвазия се засилват. Затова НАТО ще прати повече войски в района в Румъния и други страни.
Това трябва да бъде потвърдено при срещата на военните министри на НАТО в Брюксел на 16 и 17 февруари.
Руският президент Владимир Путин призовава алианса НАТО, че всява страх от руска инвазия в Украйна.
Още: Заради митата на Тръмп: Германия ограничава пощенските доставки до САЩ
Още: Тръмп с ръкописна бележка до Орбан: "Виктор, много съм ядосан, ти си ми голям приятел" (СНИМКА)
Словакия и България също биха могли евентуално да приемат войски на НАТО, твърди ДПА. "Много други съюзници" са готови да дадат своя принос", заяви днес генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг.
Унгария обаче обявиа, че не вижда необходимост да приема сили на Алианса.