Обиски в дома и офиса на служител на ЕП по подозрения за връзки с Русия

29 май 2024, 13:48 часа 1815 прочитания 0 коментара

Полицията претърсва дома и офиса на служител на Европейския парламент (ЕП) в рамките на белгийско разследване по подозрения за руска намеса и корупция.

Още: Русия може да атакува с дронове всички европейски столици, с изключение на една

Още: Недостиг на вода и в Северна Македония

Белгийската федерална прокуратура съобщи, че полицията е извършила обиски в жилището на служител на ЕП и в офиса му в парламента в Брюксел във връзка с възможна руска намеса, съобщи „Гардиън“, цитирани от БГНЕС.

Офисът на заподозрения в Страсбург също е бил претърсен.

Още: "Хора на Путин няма да се допускат в ЕС": Дебатът между кандидатите за председател на ЕК (ВИДЕО)

Още: Пуснаха го в дивата природа: Приключи одисеята на лоса Емил в Австрия (ВИДЕО)

Още: Плашат с клане училища и болници в Румъния

„Претърсванията са част от дело за намеса, пасивна корупция и членство в престъпна организация и са свързани с индикации за руска намеса, при която на членове на ЕП е било платено, за да популяризират руска пропаганда чрез новинарския уебсайт „Гласът на Европа“, заявиха прокурорите.

Осуетиха опит за подслушване на полското правителство

Още: Крал Чарлз III даде категоричен знак, че принц Хари няма половин място в Бъкингамския дворец

Още: НАТО официално отговори на Русия за провокациите с изтребители и дронове (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес