Руският патриарх Кирил призова богатите си сънародници да споделят парите си с държавата "в полза на Русия в това трудно време на предизвикателства и рискове". Това той заяви в неделна проповед в църквата „Преображение Господне“ в Комунарка, част от руската столица.
Още: Пореден обстрел близо до Запорожката АЕЦ
„Днес Русия се превърна в силна държава, способна да отговори на предизвикателствата и рисковете, пред които е изправена. И в същото време ... и хората й стават по-силни, много от тях стават по-богати... Днес специално се обръщам към онези, които могат да служат на другите, включително „със своята собственост“ (цитат от Евангелието), със собствени средства, да помогнат на държавата в този труден момент“, каза той, цитиран от ТАСС.
ОЩЕ: Осъденият митрополит на Киевско-Печорската лавра вече е с електронна гривна на крака (ВИДЕО)
Големите пари за всеки човек са „голяма отговорност“ и за да си спечелите спасение и вечен живот, трябва да ги използвате за добри цели, додаде руският патриарх.
Още: Разкрития: Марсалек живее с променена външност в Москва, участва в спецоперации в Украйна
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 17.09.25 - САЩ одобриха нова мащабна военна помощ, плаща я Европа