Подготвят бомбоубежищата в южната част на Русия

28 април 2022, 04:19 часа 3830 прочитания 0 коментара

Секретарят на Съвета за сигурност на Руската федерация Николай Патрушев е обявил необходимостта от функционираща система за предупреждение за гражданите и за привеждане на бомбоубежища "в изрядно състояние", съобщи ТАСС.

Още: Словения въвежда намалено работно време за по-възрастни работници

Още: За 100 дни управление: Германският канцлер Мерц с рекордно ниско одобрение

Южните региони на Руската федерация трябва да осигурят надеждна работа на системата, която позволява в случай на заплаха от извънредна ситуация населението да бъде спешно уведомено, както и убежищата да бъдат приведени в "подходящо състояние".

Основни задачи са укрепването на материално-техническата база и набирането на висококвалифицирани кадри за ведомствата и организациите, чиито функции включват осигуряване на химическа и биологична безопасност, съобщава още руската агенция.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес