Полски фермери горят гуми и се бият с полицията пред полския парламент (ВИДЕО)

06 март 2024, 16:05 часа • 2110 | прочитания

Хиляди полски фермери, селскостопански работници и ловци продължават общата своя протест във Варшава. Те запалаиха гуми пред кабинета на премиера Доналд Туск с настояване да се сложи край на евтиния внос и на екорегулациите, които „вредят на поминъка“, предаде Reuters.

Още: Путин ще иска да убива до края на живота си (СНИМКИ)

Още: Сирски: Знаем новите модели руски дронове. Процентът на ударите ни скочи спрямо март

ОЩЕ: Против украинското зърно: Полските фермери пак на стачка (Видео)

Част от протестиращите носеха ковчег с надпис „Фермер, живял 20 г., убит от Зелената сделка“, като надуваха тромби и развяваха полски флагове. След това шестивието стигна до парламента, където се стигна до сблъсъци между протестиращите полски фермери и полицията пред полския парламент.

Полицията използва шокови гранати, водни оръдия и лютив газ, за да разпръсне протестиращите. Има данни и за неколцина протестиращи и полицаи с леки наранявания:

Още: Путин мисли да върне Сталинград (ВИДЕО)

Още: Тръмп се усети: "Путин никога не е искал да спре войната". Оръжие от САЩ потича към Украйна след сделката за минералите? (ОБЗОР - ВИДЕО)

ОЩЕ: Зеленски: Путин иска да унищожи и вас, скъпи партньори. На полската граница ситуацията е извън всякакъв морал

На 27 февруари фермерите заявиха, че планират да организират обща стачка във Варшава на 6 март, ако не бъдат предприети действия за изпълнение на исканията им.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Антоанета Начева
Антоанета Начева Отговорен редактор
Новините днес