Руските власти изпитват сериозни затруднения с мобилизацията. В опит да наберат нови военнослужещи те са създали две нови частни военни компании – „Щит“ и „Русич“, които вече набират кандидати в Крим. Това се съобщава в сутрешната сводка на Генералния щаб на Въоръжените сили на Украйна на 12 януари.
Още: Вашингтон одобри сделка за F-16 за Украйна
Още: Русия атакува Харков с дронове, има пострадали (ВИДЕО)
Според доклада двете военни компании вербуват основно бивши военни, както и други служители на правоприлагащите органи, тъй като руските сили изпитват сериозен недостиг на офицери.
За да мотивират кандидатите, от двете компании им обещават високо възнаграждение, както и че няма да участват директно в бойните действия на фронта.
ОЩЕ: Русия почва да набира нови войници в по-голям мащаб още от пролетта на 2023 година
Още: Колко украински военнослужещи държи Русия в плен?
Още: 921 евро на месец в Германия: Всеки шести е беден, как се справя икономиката?
До момента загубите на руската армия достигнаха 113 390 души, според официалната информация на Въоръжените сили на Украйна към 12 януари.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Кола се вряза в група хора в Германия, има пострадали (ВИДЕО)
Още: Рюте предлага огромно увеличение на разходите за отбрана на страните в НАТО
ОЩЕ: Украинците устояват в Соледар – пример с голяма група избити руснаци (ВИДЕО)