Аякс с нов провал в Лига Европа, Уест Хем продължава без грешка (ВИДЕО И РЕЗУЛТАТИ)

1047
Снимка: GettyImages

Аякс претърпя нов провал в груповата фаза на Лига Европа. Нидерландският гранд завърши 1:1 като гост на гръцкия АЕК Атина. Тимът от Амстердам има защо да съжалява, тъй като водеше в резултата с 1:0 четвърт час преди края на срещата с гол на Стивън Бергвайн от дузпа. Домагой Вида обаче успя да изравни и да донесе точката на домакините.

По този начин Аякс продължава да няма победа от началото на груповата фаза на Лига Европа като се намира на трето място в група „В“ с 2 точки. В предния кръг амстердамци отново направиха равенство 3:3 с Олимпик Марсилия. Именно французите водят в подреждането с 4 точки от два мача. Втори е АЕК с 2 точки. Последен е Брайтън с 1 точка.

Уест Хем взе втора поредна победа

Английският Уест Хем пък продължава без грешка в групите на Лига Европа, след като се наложи с 2:1 над Фрайбург като гост. „Чуковете“ поведоха още в осмата минута на двубоя, когато Джаръд Боуен намери Лукас Пакета и той откри резултата. Домакините изравниха в началото на второто полувреме с попадение на Роланд Шалай, преди Уест Хем да вкара победния гол в 66-ата минута. Той бе дело на Найеф Агерд.

Това бе втори пореден успех за „чуковете“ в група „А“, след победата с 3:1 над Бачка Топола в Лондон в в края на септември. Англичаните заемат първо място във временното класиране с 6 точки. Втори е отборът на Фрайбург с 3. Трети е Олимпиакос с 1, колкото има и последния – Бачка Топола.

Спортинг Лисабон – Аталанта 1:2

Снощи пък Нюкасъл разгроми ПСЖ в Шампионска лига, докато Сити се спаси в края срещу РБ Лайпциг.