Барса не остави шансове на Наполи и се класира за 1/4-финалите на Шампионска лига (ВИДЕО)

2220

Барселона отстрани Наполи от Шампионска лига с общ резултат 4:2. В реванш от осминафиналите на надпреварата каталунците постигнаха категорична победа с 3:1 на "Естади Олимпик Луис Компанис". Възпитаниците на Шави поведоха рано с попадения на Фермин Лопес и Жоао Кансело.

Амир Рахмани намали изоставането на "партенопейците" в 30-ата минута, но Робърт Левандовски сложи точка на спора в заключителната фаза на двубоя. Така след хикса в Неапол "блаугранас" се класираха на четвъртфиналите в турнира.

Фермин пропусна, но после се реваншира за 1:0

Срещата стартира динамично с положения и пред двете врати. 17-годишният централен защитник Пау Кубарси изведе по прекрасен начин Фермин Лопес очи в очи със стража Алекс Мерет. Младият испанец обаче не съумя да отбележи. Малко по-късно халфът се реваншира, възползвайки се от подаване на Рафиня за 1:0.

ЛА ЛИГА: 16-годишният вундеркинд измъкна Барса срещу слабак и изкупи греха на Гюндоган (ВИДЕО)

Пас към миналото

Кансело удвои, Наполи опита да се върне

След 120 секунди Кансело беше на точното място, за да направи добавка, с която да удвои аванса на "лос кулес". В 30-ата минута Рахмани се включи в нападението на гостите и вкара за 2:1. До почивката добра намеса на Тер Стеген съхрани резултата. През втората част на немския вратар отново му се наложи да демонстрира рефлекс. Той парира изстрел от пряк свободен удар на Матео Политано.

Левандовски сложи точка на спора

В 68-ата минута гол на Ямал бе отменен заради засада. Алекс Мерет блестеше с феноменални спасявания, а неговият съотборник Йеспер Линдстрьом пропусна с глава. В 83-тата минута Левандовски сложи точка на спора, разписвайки се за крайното 3:1. Така с общ резултат от 4:2 Барселона продължава към четвъртфиналите на Шампионска лига.

ОЩЕ: Левски праща свой треньор на стаж в Барселона