Арсенал разплака Манчестър Юнайтед след инфарктна драма на "Емиратс" (ВИДЕО)

5233

Отборът на Арсенал постигна изключително драматична победа над Манчестър Юнайтед с 3:1 като домакин в голямото дерби от четвъртия кръг на Висшата лига. "Артилеристите" стигнаха до успеха след обрат, и то с два гола след 96-ата минута!

Арсенал победи Манчестър Юнайтед

"Дяволите" откриха резултата на "Емиратс" след гол на Маркъс Рашфорд в 27-ата минута, възползвайки се от асистенция на Кристиан Ериксен. Само минута по-късно обаче Арсенал успя да стигне до изравнително попадение, реализирано от Мартин Йодегор.

Арсенал - Манчестър Юнайтед

Късна драма на "Емиратс"

През второто полувреме двата тима продължиха да играят изключително равностойно, но кулминацията на мача бе запазена за самия край. В 88-ата минута Алехандро Гарначо се разписа, но ВАР отмени попадението заради засада.

Дълбоко в добавеното време на мача - в 96-ата минута, Арсенал стигна до втори гол чрез Деклан Райс. В 101-ата минута пък "топчиите" реализираха и трети гол, след като Габриел Жезус се разписа. Така лондончани записаха трети успех от началото на сезона, докато Юнайтед регистрира втора загуба.

По-рано през деня Ливърпул сгази Астън Вила, а нов играч се разписа (ВИДЕО).