Арсенал свали "чайки" с два куршума и оглави Висшата лига, Астън Вила няма спирка (ВИДЕО)

3710

Английският гранд Арсенал успя да победи отбора на Брайтън с 2:0 като домакин в среща от 17-ия кръг на Висшата лига. По този начин "артилеристите", които допуснаха загуба от Астън Вила в миналия кръг, временно се завърнаха на първата позиция в класирането.

Жезус и Хаверц извояваха победа за Арсенал

Габриел Жезус и Кай Хаверц отбелязаха по един гол през второто полувреме на "Емиратс", за да осигурят победата срещу "чайките". Това бе 12-и успех от началото на сезона за "топчиите", които събират 39 точки - с два пункта пред Ливърпул, който днес се изправя срещу Манчестър Юнайтед.

Астън Вила надви Брентфорд след късен обрат

Друг от отборите в челото - Астън Вила, продължи да се представя феноменално и записа нова победа. След като надвиха Манчестър Сити и Арсенал в две поредни срещи, сега бирмингамци се справиха и с Брентфорд, побеждавайки с 2:1 като гост.

Люис-Потър даде аванс на "пчеличките" през първата част, но през второто полувреме Мий от състава на домакините бе изгонен в 71-ата минута. Шест минути след червения картон Алберто Морено изравни, а след това Оли Уоткинс вкара втори гол за Вила.

Арсенал чака Ливърпул в следващия кръг

В продължението и гостите останаха с човек по-малко след червен картон на Камара. С победата Вила излезе на втора позиция с 38 точки - на точка зад Арсенал. В следващия кръг тимът домакинства на Шефилд Юнайтед. Арсенал пък се изправя срещу Ливърпул.

ОЩЕ: 17 мача - 0 победи: Кошмарът за клуб от топ 5 първенствата на Европа продължава (ВИДЕО)