Блестящ Али Соу изхвърли Бешикташ от Купата на Турция (ВИДЕО)

2744
Снимка: instagram.com/fcrostov

Най-добрият чужденец в efbet Лига за 2020 г. Али Соу имаше ключова роля при сензационната победа на неговия Анкарагюджю срещу турския гранд Бешикташ, с която столичният клуб се класира за 1/4-финалите в турнира за националната купа. Гамбиецът и неговите съотборници триумфираха след изпълнение на дузпи, а Соу се разписа както в редовното време, така и при наказателните удари.

В 12-ата минута домакините от Анкара поведоха след успореден пас на Емре Кълънч към бившия нападател на ЦСКА, който не сбърка от границата на вратарското поле, и направи резултата 1:0. В 77-ата минута обаче подвизаващият се до скоро във Висшата лига Дженк Тосун възстанови равенството.

При дузпите състезателите на Анкарагюджю демонстрираха по-голяма прецизност. Никой от тях не сбърка от бялата точка, включително и Али Соу. За черно-белите се провалиха опитният канадски полузащитник Атиба Хътчинсън и играещият под наем от английския Уест Хем Артур Масуаку, за да се оформи крайното 4:3 в полза на столичани.

С доброто си представяне 28-годишният нападател затвърждава титулярното си място в селекцията на тима от Анкара, където се подвизава под наем от Ростов. Припомняме, че за върха на нападението Соу се бори с бившия играч на Манчестър Юнайтед Федерико Македа. Гамбиецът надделява в този спор, като е стартирал сред първите единайсет в 14 срещи, отбелязвайки пет гола в турското първенство.